2017, 2018, 2019 - Zadania publiczne dofinansowane z budżetu Gminy Łukta


Aktywna integracja mieszkańców Gminy Łukta 

Zadanie zostało zrealizowane w od marca do listopada 2017 r.

Głównym partnerem w realizacji zadania publicznego był Gminny Ośrodek Kultury w  Łukcie, który bezpłatnie udostępnił nam sale oraz sprzęt potrzebny do zrealizowania zadań.

Została zwiększona aktywności mieszkańców Gminy Łukta wokół integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

* Zwiększyła się oferty zajęć rękodzielniczych oraz spotkań dla wszystkich grup wiekowych o tematyce regionalnej.  Przeprowadzone zostały zajęcia rękodzielnicze  o tematyce świątecznej (Wielkanocnej, Bożonarodzeniowej), podczas których robione były ozdoby, lampiony, obrazy z wykorzystaniem zasobów natury, która nas otacza. Osoby biorące udział w spotkaniach poszerzyły swoją wiedzę na temat tradycji i obrzędów regionalnych oraz pogłębiły swoje umiejętności i poznały nowe techniki prac manualnych.

* Została podniesiona jakość aktywnego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Zajęcia rekreacyjno – sportowe typu: fitness, aerobik, step odbywały się kilka razy w tygodniu. Gry i zabawy na świeżym powietrzu odbywały się jak tylko pogoda nam na to pozwalała.  Zajęcia dostosowane były do każdej grupy wiekowej. W ramach aktywnego spędzania czasu wolnego została zorganizowana wycieczka rowerowa, drogami polnymi po naszej okolicy oraz piesze spacery po Łukcie. Zajęcia sportowe poprawiły kondycję fizyczną i samopoczucie  wśród uczestników.  Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia,  techniki i nawyki sprawią, że  mieszkańcy  będą mogli je  wykorzystywać w życiu codziennym.
* Odbyły się warsztaty dla osób biernych zawodowo i nie tylko, na których  była możliwość nauczenia się sporządzania pism potrzebnych do złożenia swojej oferty w poszukiwaniu pracy, takich jak: CV, podanie o pracę, list motywacyjny, oraz podstawowego korzystania z edytorów tekstów. Podczas zajęć przekazana została wiedza jak posługiwać się Internetem w celu znalezienia ofert pracy, w jaki sposób można internetowo wysłać swoją ofertę pracy. Zajęcia miały na celu pomoc przeciwdziałaniu bezrobociu oraz wykluczeniu społecznemu.  Zajęcia  oraz warsztaty były atrakcyjne dla uczestników poprzez integrację, bliższe poznanie się mieszkańców oraz wymianę doświadczeń w każdej dziedzinie, czy to plastycznej, czy sportowej, a nawet komputerowej.

 

Dzień Dziecka w miejscowości Łukta – czerwiec 2018 r.

Z okazji Dnia Dziecka, w słoneczną niedzielę, 3 czerwca 2018 r. Stowarzyszenie QLT wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminą Łukta zorganizowali na placu przed GOK-iem festyn dla dzieci i rodzin z terenu Gminy Łukta. Impreza odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „Organizacja „ Dnia Dziecka ” w miejscowości Łukta” dofinansowanego z budżetu Gminy Łukta. Od godziny 13:00 na dzieci czekało pełno atrakcji, m.in.: darmowe dmuchańce, malowanie buziek, słodki poczęstunek, konkursy i zabawy z nagrodami. Było również wiele innych, ciekawych atrakcji. Dorośli mogli odpocząć przy dźwiękach muzyku na żywo w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Dętej UWM w Olsztynie, Żeńskiego Chóru Kameralnego działającego w GOK – u oraz Zespołu Brylanty i Bażanty. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kurtyna wodna  rozstawiona przez OSP w Łukcie oraz bitwa wodna strażaków, dzieci i młodzieży. Zimną lemoniadą, jaszczurami (smakołykami) przygotowywanymi na bieżąco, ciasteczkami, chlebem makowym i sałatką z chwastów częstowali harcerze. Swoje stoisko miało również Przedsiębiorstwo Społeczne SAKWA TPD Morąg, które mieści się w Łukcie, w budynku koło mleczarni.
W niedzielę, został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Najpiękniejsza – moja Mama”. Laureatom wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicach przed GOK –iem tworząc galerię portretów mam.  Bardzo dziękujemy naszym partnerom oraz sponsorom: ZGK w Łukcie, OSP w Łukcie, Warmińskiemu Bankowi Spółdzielczemu, pani Sołtys Agnieszce Gol oraz Radzie Sołeckiej Łukta, Annie Dzieniszewskiej, Akademickiemu Centrum Kultury w Olsztynie, Uniwersytetowi Warmińsko – Mazurskiemu w Olsztynie oraz Zespołowi Brylanty i Bażanty. Mamy nadzieję, że festyn z okazji „Dnia Dziecka” pozostawił wśród uczestników miłe wrażenia.

           

           

           

Dzień Dziecka w miejscowości Łukta – czerwiec 2019 r.

W słoneczne, ciepłe, niedzielne popołudnie, 2 czerwca 2019 r., przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łukcie Stowarzyszenie QLT zorganizowało długo wyczekiwane przez najmłodszych wydarzenie jakim był Festyn z okazji Dnia Dziecka w miejscowości Łukta zrealizowane w ramach gminnego zadania publicznego. Tuż po godzinie 13:30 wójt gminy Łukta Robert Malinowski oraz dyrektor GOK w Łukcie Anna Czubkowska, przywitali licznie zgromadzone rodziny. Razem z dziećmi i animatorką odśpiewali radośnie znaną wszystkim piosenkę „Ogórek”, po czym rozpoczęła się wspólna zabawa! Tańce, zabawne konkursy i śpiewy towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom przez całe wydarzenie. Organizatorzy przygotowali dla dzieci szereg darmowych atrakcji, wśród których znalazły się: wata cukrowa
i popcorn, zjazdy na dmuchańcu, fotobudka oraz słodki poczęstunek. Dla dzieci, które uwielbiają malować, przygotowane zostało miejsce gdzie mogły dać upust swojej fantazji malując farbami używając jedynie palców.
W części artystycznej festynu wystąpili: Żeński Chór Kameralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie oraz młodziutki rockowy zespół muzyczny z Łukty (nie posiada jeszcze nazwy), który w nowym składzie działa zaledwie kilka tygodni, a już dał popis swoich umiejętności. Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie QLT, Gminny Ośrodek Kultury
w Łukcie, Gmina Łukta. Wśród sponsorów znaleźli się, Sołtys i Rada Sołecka z Łukty, Warmiński Bank Spółdzielczy.

            

            

            KALENDARZ WYDARZEŃ

16 Grudnia 2023

Jarmark Świąteczny

16 Grudnia 2023

Koncert Kolęd

29 Grudnia 2023

Zimowa Noc Gier Planszowych zobacz wydarzenie

zakończone
Objazdowy Mikołaj

06 Grudnia 2023

zakończone
Objazdowy Mikołaj

05 Grudnia 2023

zakończone
Andrzejki dla dzieci

24 Listopada 2023

zakończone
Święto Niepodległości

11 Listopada 2023

zakończone
Stand -Up Brudzewski i Bakteria

09 Listopada 2023

zakończone
Koncert Vanesa Harbek z zespołem - KUP BILET

08 Października 2023

zakończone
KartofLOVE

29 Września 2023

zakończone
godz. 17:00 - Gry Planszowe dla Seniorów

16 Września 2023

zakończone
I Festiwal Kolory Warmii i Mazur

02 Września 2023

zakończone
Dożynki Gminne

26 Sierpnia 2023

zakończone
Dni Łukty

21 Lipca 2023

zakończone
GODZ. 18:00 | NOC GIER PLANSZOWYCH

07 Lipca 2023

zakończone
Spływ kajakowy

05 Lipca 2023

zakończone
GODZ. 17:00 | Danie Wspólnych Chwil - KGW dla seniorów

29 Czerwca 2023

zakończone
GODZ. 16:00 | DNI RODZINY - Festyn przed GOK w Łukcie

25 Czerwca 2023

zakończone
GODZ. 18:30 | Koncert na zakończenie roku artystycznego

21 Czerwca 2023

zakończone
Urodziny Klubu Planszomaniacy Łukta

26 Maja 2023

zakończone
Otwarcie Parku Kasztanowego

19 Maja 2023

zakończone
Premiera książki Stanisława Raginiaka "CRUCIFIXIO"

12 Maja 2023

zakończone
Zajączek

05 Kwietnia 2023

zakończone
godz. 17:00 Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

23 Marca 2023

zakończone
I Dzień Wiosny

21 Marca 2023

zakończone
III Gminny Turniej Szachowy, Łukta 2023

19 Marca 2023

zakończone
Magiczny Dzień Kobiet

08 Marca 2023

zakończone
Kaziuki Wilniuki

25 Lutego 2023

zakończone
Walentynki

14 Lutego 2023

zakończone
Dzień Babci i Dziadka w GOK-u

22 Stycznia 2023

zakończone
Noc Gier Planszowych vol.6

20 Stycznia 2023

zakończone
II Gminny Turniej Szachowy - Łukta 2023

15 Stycznia 2023

zakończone
I Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kantyczki" 2023

13 Stycznia 2023

więcej >Projekty GOK i QLT

Sesje Rady Gminy

Majówkowa Wycieczka Rowerowa

Turniej Gier Komputerowych

Konkurs Plastyczny

Ochrona danych osobowych

Kantyczki


"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu utworzenie Punktu Informacji Turystycznej - źródła wiedzy o gminie Łukta
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie Lokajnych Strategii Rozwoju.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Operacja mająca na celu Zakup sprzętu nagłośnieniowego dla Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, adres: ul. Kościelna 2B, 14-105 Łukta, godziny otwarcia: 09:00 - 19:00,
nr tel. GOK: +48 (89) 646 64 64, dyrektor: +48 (89) 642 16 20, kino: +48 508 006 019, e-mail: gok@goklukta.pl Jesteśmy na Facebook-u
autor: Grzegorz Malinowski